Kategorie

O mnie

Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Sąd

Kancelaria notarialna w Gdańsku, czyli dobry biznes

Kancelaria notarialna w Gdańsku jest na pewno dobrym interesem. Pozwala planować działanie sensowne, ceowe oraz najlepszej klasy. Solidny notariusz pracuje tak, jak może najlepiej. Dzisiaj notariusz pracuje solidnie, rzetelnie, dbając o swoich klientów. W Gdańsku notariusz spisuje akty notarialne, testamenty, poświadcza odrzucenie spadku. Praca takiego notariusza na pewno jest bezcenna, sensowna i celowa. Jego praca ma sens oraz cel, to sprawa niezaprzeczalna. Dzisiaj w Gdańsku takich kancelarii jest co najmniej kilkadziesiąt, a nieustannie powstają kolejne. Warto o tym pamiętać i znajdować to , co pomaga zarabiać. Zadowoleni klienci do notariusza powracają, bo mu ufają i potrzebują jego pomocy. Notarialne kancelarie to nie tylko jeden notariusz, lecz kilku pracowników. Ich praca jest ważna, celowa, nieodzowna. Na pewno trzeba znaleźć solidnego notariusza i współpracować z nim nieustannie, codziennie, solidnie. Taka współpraca zawsze się opłaca. Niejeden notariusz funkcjonuje w Gdańsku, niejeden jest na Pomorzu, bo popyt na usługi takich ekspertów jest spory, o czym wiedzą wszystkie osoby zainteresowane współpracą tego rodzaju. Dobra kancelaria jest solidnym miejscem pracy. Kancelarii notarialnych jest co najmniej kilka, mają wiele do zaoferowania. Potrzebują klientów i współpracowników. Praca notariusza wymaga czasu oraz ogromnego zaangażowania w wykonywane działania. Nie można pracować byle jak. Jakość, wiedza, rzetelność i punktualność to ważna sprawa. Dzisiaj prawnicy pracują solidnie, rzetelnie i świadczą usługi dla klientów. Polacy bogaci nie są, ale czasami muszą z ich usług korzystać.

Porady prawne w Koszalinie

Porady prawne w Koszalinie to bardzo ważna sprawa dla prawników oraz ich klientów, od wielu lat. Dzisiaj niejedna osoba ma zamiar dowiedzieć się więcej o rozwodzie, sprawach majątkowych, kwestiach podatkowych. To bardzo ważna sprawa. Można cieszyć się nią, czerpać z niej wszelkie korzyści i nie zajmować się udzielaniem porad prawnych. Na pewno warto o tym pomyśleć i mieć wiele porad prawnych. Dostępne porady są najważniejsze, niejedna osoba o tym myśli. To jest coś wspaniałego i najważniejszego na świecie. Niejedna osoba marzy o dobrej klasy poradach prawnych, jest to świetna sprawa. Klienci jednak chcą dbać o wszelkie porady prawne, które są im nieodzowne w życiu. Dobra jakość takich porad to bardzo ważna sprawa. I o tym nie wolno nigdy zapominać. Porad udzielają profesjonalni prawnicy, mający wiele dobrych cech.Klienci odwiedzają radcę, dostają pradę, a później wcielają ją w życie. Taka porada to cenna sprawa, można dzięki niej poradzić sobie, ale o wiele gorzej niż z taką poradą. Dzisiaj prawnicy są zainteresowani pomaganiem innym, ich praca ma sens, cel oraz jest bardzo pomocna. Warto o tym pamiętać, bo prawnicy takiego wsparcia potrzebują nieustannie. Porady prawne są udzielane w całej Polsce. Bez nich żyć się nie da, ale prawnicy radzą sobie najlepiej, jak można, ważna sprawa to poszukiwanie wsparcia, bez niego nic się w życiu bynajmniej nie uda. Za każdą poradę płaci się 100 czy 200 złotych, ale jest to pomocne wsparcie. Prawnicy dają sobie radę, a klienci czują satysfakcję ze współpracy z nimi. To jest bezcenna sprawa dla niejednego klienta.

Prawnik w Koszalinie, czyli dobre działanie

Nieznajomość prawa szkodzi. Dobry prawnik zna przepisy i regulacje prawne, stosuje je na co dzień i sprawia, że coraz więcej osób podąża jego śladem. Prawo jest nieodzowne, bo wszystko reguluje. Prawne zawiłości są nieodzowne, niezbędne, ale można je rozjaśnić i uczynić znacznie bardziej przyjaznymi. Dzisiaj parwo może być w służbie wielu osób. To ważna sprawa dla każdego klienta. Prawników jest wielu, mają sporo do zrobienia, mnóstwo do osiągnięcia. Niejedna osoba chce działać i czerpać korzyści z prawnych przepisów, jednak aby tak się działo to przepisy musi wspaniale znać. Bez przepisów oraz ich znajomości życie byłoby o wiele trudniejsze. Na pewno warto o tym pamiętać, bo to cenna sprawa dla każdego klienta. Niejedna osoba ma zamiar zadbać o klientów oraz ich zadowolenie z interperetacji prawa. Klienci mają zamiar starać się o to, co najważniejsze i najlepsze, najczęściej stosowane oraz realizowane. Dzisiaj prawnicy chcą pracować solidnie oraz przez długi czas. Na pewno dobry prawnik ma bardzo dużo do zaproponowania klientom z różnych społecznych grup. Prawnicy są dobrej klasy ekspertami, ich praca ma znaczenie i na pewno jest ważna dla klientów. Dzisiaj klienci bez prawników nie dadzą rady, a ich praca na pewno jest sensowna i celowa. Prawnicy pomagają klientom, chcą sprawiać im przyjemność i wpływać na ich zadowolenie z życia. Dobry prawnik nigdy nie porzuci klienta, nie zostawi go bez pomocy. Jest nieocenionym pomocnikiem oraz wielkim ekspertem. To najważniejsze dla każdego klienta. Jakość pracy to ogromna wartość.

Prawnik w Lublinie działa sprawnie

Prawnik w Lublinie jest dobrej klasy specjalistą. Do niego ludzie wybierają się w szerokim spektrum spraw. Powierzają mu sprawy majątkowe, rozwodowe, rodzinne, zawodowe. Jego wiedza jest ogromna. Prawnik kończy studia pięcioletnie. Później podejmuje decyzję o odpowiedniej aplikacji. Jego działanie to podstawa, a dobry prawnik na pewno pomoże każdemu. Warto o takim prawniku pamiętać, bo to ważna osoba i ma ogromne znaczenie dla niejednego klienta. Dzisiaj prawnik robi karierę i zarabia ogromne pieniądze. Ma wiele do zaoferowania i na pewno pomoże niejednej osobie. To ważna sprawa dla wielu Polaków. Dobrej klasy usługi prawnicze są ważne, ale one niestety dużo kosztują. Każdy prawnik to specjalista, ale nie każdy ma identyczną wiedzę i potrafi pomóc niejednej osobie. Warto zapewnić sobie pomoc świetnego specjalisty w Lublinie, bo on pomaga klientom, sprawia im radość oraz udziela wszelkiej pomocy. Bez prawnika żadna osoba sobie w życiu nie poradzi. Zachęcamy do współpracy wyłącznie z dobrym prawnikiem w Lublinie. Taki okaże wszelką pomoc. Prawników jest wielu. Jedni pracują solidnie i starannie, inni pracują tak sobie. Klienci poszukują dobrej klasy prawników, bo dla nich taka pomoc ma sens, wartość oraz cel. Dzięki takiej pracy wiele osób nie musi dręczyć się, dostaje pomoc prawną oraz ogromne wsparcie. Klienci taką pomoc oceniają, a prawnicy są skłonni jej udzielać. Prawnik powinien być solidny, skrupulatny, studiować przepisy oraz zmiany prawa. Jakość jego pracy musi być bez zarzutu. To najważniejsze działania prawnika.

Adwokat w Szczecinie ma sporo aktywności

W Szczecinie można wykonywać różne zawody – być lekarzem, prawnikiem, adwokatem, radcą, urzędnikiem. Zawodów jest wiele, a osoby wykonujące je powinni mieć wiedzę. Na pewno adwokat w Szczecinie nigdy na nudę nie cierpi. jego praca jest koniecznością. To praca dla niejednego człowieka. Konieczne jest jednak posiadanie szerokiego wachlarza kompetencji. To ważna sprawa oraz ogromna wartość. Szczecin to świetne miasto, wiele osób lubi w nim mieszkac, jest ono duże, położone niedaleko morza, ma klimat. Jego uroda jest wyjątkowa. Na pewno można pokochać to wyjątkowej miasto. Wiele osób pracuje solidnie, aby zawitać to tego ośrodka miejskiego. Niektórzy mają szczęście i mieszkają w Szczecinie. Adwokat w Szczecinie wykonuje swoją pracę, podnosi kwalifikacje, pomaga klientom. Jego praca jest bezcenna. I o tym należy zawsze pamiętać. To najważniejsze doświadczenie zawodowe. Dzisiaj klienci starają się zdobyć pracę, mieć wiele umiejętności oraz starać się zdobyć doświadczenia życiowe i zawodowe. To cenne zadanie. Zachęcamy do współpracy z adwokatem w Szczecinie. Adwokat pracuje, pomaga, doradza. Ich życie jest bezcenne i ma wielką wartość. To cenne działanie i ważna sprawa dla niejednego człowieka. Adwokaci nie chcą rezygnować z pracy, działają, pracują, są zadowoleni ze swojej pracy. Na pewno warto cieszyć się adwokatem, pracują tak, jak mogą najlepiej. Dobry adwokat musi pracować solidnie, dobrze i być świetnej klasy ekspertem. Musi być wysokiej klasy ekspertem, to ważna sprawa. Bycie adwokatem to ciekawa sprawa dla każdego.

Sprawy rozwodowe na całym świecie

Sprawy rozwodowe zna cały świat. Nie tylko Polacy się rozwodzą. Ludzie na całym świecie decydują się na rozwody, bo to dla nich ważna decyzja – gdy związek źle się układa, wówczas rozwód jest koniecznością. Niejedna osoba takiego rozwodu potrzebuje. Klienci chcą rozwodzić się szybko, skutecznie oraz bez stresów. Wiele osób walczy o udany rozwód. Jest to znakomite rozwiązanie. Gdyby nie rozwód, to wiele osób męczyłoby się i cierpiało. Rozwód pozwala załatwić wiele problemów. To w wielu przypadkach najlepsze rozwiązanie. Klienci rozwodzą się, cierpią, mają wiele do zdziałania, ale nie chcą pozostać w złej relacji. Sprawy rozwodowe to stres i cierpienie dla jednych, a duże pieniądze dla innych – prawnicy zarabiają na rozwodzie, ustalają roszczenia, negocjują, pomagają stronom wynegocjować jak najlepsze warunki rozstania. Gdy nie ma w związku małoletnich dzieci to rozwód jest łatwiejszy. Dzieci oznaczają zazwyczaj szarpaninę i stres. Lepiej jest walczyć o dzieci, ich dobro oraz zadowolenie z życia. Dzieciaki starają się połączyć rodziców, ale to bardzo rzadko się udaje. Najlepiej zatem rozstać się bez emocji, awantur oraz konfliktów. Walka o dobry rozwód to podstawa. Niejeden klient dąży do rozwodu, niejedna osoba chce rozwieść się szybko oraz bardzo skutecznie. Warto o takim rozwodzie pamiętać, bo to bardzo ważna sprawa. Klienci chcą się rozwieść, a ich życie musi dobrze się ułożyć – dokładnie rzecz ujmując nic samo się nie układa, lecz związki i relacje układają ludzie. To prawda i oczywista sprawa. 

Kancelaria adwokacka w Pruszkowie ma wielu klientów

Adwokat wykonuje zawód zaufania społecznego. Jego praca jest ważna, celowa, doceniana. Klienci sporo płacą za takie kompetencje oraz kwalifikacje. I to jest dla nich najważniejsze oraz najbardziej istotne w ich życiu. To ważna sprawa, aby mieć wszystkie sprawy dobrze prowadzone oraz realizowane. W Pruszkowie działa wielu biznesmenów i oni potrzebują adwokata, który wyjaśni ich sprawy i nie pozwoli im popaść w kłopoty. Taki adwokat może pracować na rzecz danej firmy przez wiele długich lat. Ludzie doceniają takie działanie i nie odkładają go nigdy na później. To ważna sprawa dla każdego klienta. I o tym dobry adwokat zawsze wie, ma tego pełną świadomość. Jego praca jest bezcenna, zadowolenie duże, a skłonność do podejmowania działania ogromna. To ważne, aby klienci cieszyli się wysoką jakością tego, co mają do zaoferowania rynkowi. Adwokat pomaga klientom, bo to jego praca oraz sposób na zarabianie pieniędzy. Kancelaria adwokacka jest ciekawym miejscem do pomocy klientom. Niejeden klient chce pracować solidnie, rzetelnie nad swoimi sprawami. Jednak nie każda osoba zna dobrze prawo. Adwokat pomaga, rozwiązuje problemy, opiekuje się klientami. Wysoka jakość jego pracy to na pewno podstawa. Warto o tym zawsze pamiętać, bo niejeden klient nie może poradzić sobie bez takiej właśnie pomocy adwokackiej. W kancelarii pracują dziesiątki adwokatów, którzy pomagają klientom. Wiele osób chce cieszyć się pomocą profesjonalisty, a dobry adwokat to najwyższej klasy profesjonalista. Ma wiele do zaoferowania klientom i nie chce pozostawiać ich bez najmniejszego nawet wsparcia. Klienci oczekują wsparcia, pomocy i tego, co najcenniejsze. Adwokat zapewni im porady i spisze pisma, powie co robić i nie zostawi bez prawnej pomocy.

Innymi słowy

Innymi słowy, umowy rozporządzające powodują zmianę podmiotu praw majątkowych w skali uzależnionej od treści kontraktu (biorąc pod uwagę te z pól eksploatacji danego dobra, w stosunku do których nastąpiło przeniesienie). Umowy licencyjne zaś skutkują jedynie udostępnieniem dobra chronionego przez podmiot praw majątkowych, który praw tych w ten sposób w najmniejszym choćby stopniu się nie wyzbywa, umożliwiając licencjobiorcy nabycie zaledwie względnych uprawnień do korzystania z przedmiotu praw autorskich lub odpowiednio praw pokrewnych.

Continue reading

Importer czystego nośnika

Od strony podmiotowej opłaty obciążają producentów oraz importerów czystych nośników i urządzeń służących do utrwalania utworów dla własnego użytku osobistego. Producent czystego nośnika lub urządzenia to podmiot, który towaiy te produkuje, tzn. pod którego firmą (znakiem towarowym) funkcjonują one na rynku.

Importer czystego nośnika lub urządzenia to natomiast podmiot, który towarów tych nie produkuje, ograniczając się do ich wprowadzania z zagranicy na polski obszar celny. Działalność importowa prowadzona jest przez importera we własnym imieniu (pod własną firmą), ale czyste nośniki lub urządzenia oznaczane są znakami towarowymi zagranicznych producentów.

Continue reading

Grzywna na posiedzeniu sądowym

Jeżeli kodeks przewiduje grzywnę bez określenia jej wysokości, grzywnę wymierza się w kwocie do pięciuset tysięcy złotych natomiast w razie oddalenia, zgłoszonego w złej wierze, wniosku o wyłączenie sędziego grzywna może zostać wymierzona do wysokości stu tysięcy złotych (art. 163 w zw. z art. 53 k.p.c.). Przepisy nie określają dolnej granicy grzywny. Wysokość grzywny zależy każdorazowo od uznania sądu, który w związku z tym powinien mieć na uwadze zarówno cel, jaki ma ona w konkretnym wypadku do spełnienia (m.in. także to, czy zostaje ona wymierzona po raz pierwszy), jak również sytuację materialną danej osoby. Grzywny ściąga się w drodze egzekucji sądowej na rzecz Skarbu Państwa.

Continue reading

Organem zaś drugiej instancji w pierwszym z powyższych postępowań jest

Zarówno w postępowaniu w sprawie zatwierdzenia przez Komisję Prawa Autorskiego przedstawianych przez organizacje zbiorowego zarządzania propozycji tabel wynagrodzeń za korzystanie z utworów lub artystycznych wykonań objętych zbiorowym zarządzaniem, jak i w postępowaniu w sprawie rozstrzygania sporów dotyczących stosowania tabel, organem pierwszej instancji jest Komisja Prawa Autorskiego.

Continue reading

W praktyce obrotu zdecydowaną większość stanowią

W praktyce obrotu zdecydowaną większość stanowią umowy licencyjne. Dobra niematerialne z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych, szczególnie cieszące się dużą popularnością lub praktycznym zastosowaniem, mogą być bowiem eksploatowane jednocześnie przez wiele osób, co łączy się z dużą zazwyczaj łatwością ich zwielokrotnienia. Dzięki temu podmiot wyłącznie uprawniony może przez długi okres pozostawania praw majątkowych w jego dyspozycji uzyskiwać konkretne, rozłożone odpowiednio w czasie korzyści w postaci opłat licencyjnych, które mogą być uiszczane przez licencjobiorców jednorazowo lub sukcesywnie w stosownych ratach, np. uzależnionych procentowo od wielkości obrotu.

Continue reading

Zasada niezawisłości

Zasada niezawisłości sędziowskiej nie może oznaczać dowolności w sto-sowaniu wykładni prawa, pozostawałoby to bowiem w” sprzeczności z konstytucyjną zasadą praworządności. Sędzia powinien znać i uwzględ- niać w wykonywaniu swej funkcji jurysdykcyjnej aktualną problematykę społeczną gospndar.czą~~1 potityCzną państwa, powinTen Kierować się ogólnymi, ustalonymi przez iudykature i naukę zasadami wykładni prawa 6raz regułami loaicznegon^TErrrRrw-aTrra, przy czynr-zwtągaT^ieśtr- r Tjwykładnią autentyczną zaw^ą~vvśamej ustawier

Continue reading

Zagadnienie ochrony dóbr niematerialnych

Zagadnienie ochrony dóbr niematerialnych pod względem czasu należy rozpatrzyć oddzielnie w stosunku do praw autorskich oraz do praw pokrewnych. Czasowy zakres ochrony tych dwóch kategorii praw jest inaczej ukształtowany ze względu na zupełny brak regulacji praw pokrewnych w poprzednio obowiązującej ustawie o prawie autorskim z 1952 r., wobec czego odrębna ochrona ustawowa praw pokrewnych jest w polskim systemie praw własności intelektualnej zupełną nowością.

Continue reading