Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Organem zaś drugiej instancji w pierwszym z powyższych postępowań jest

Zarówno w postępowaniu w sprawie zatwierdzenia przez Komisję Prawa Autorskiego przedstawianych przez organizacje zbiorowego zarządzania propozycji tabel wynagrodzeń za korzystanie z utworów lub artystycznych wykonań objętych zbiorowym zarządzaniem, jak i w postępowaniu w sprawie rozstrzygania sporów dotyczących stosowania tabel, organem pierwszej instancji jest Komisja Prawa Autorskiego.

Organem zaś drugiej instancji w pierwszym z powyższych postępowań jest Minister Kultury. Jest to postępowanie administracyjne, wobec czego do Ministra przysługuje odwołanie od orzeczenia Komisji. Natomiast postępowanie w drugim przypadku jest szczególnym postępowaniem cywilnym. Do sądu okęgowego jako instancji odwoławczej strona niezadowolona z rozstrzygnięcia Komisji powinna wnieść powództwo, zgodnie z zasadami KPC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *