Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Importer czystego nośnika

Od strony podmiotowej opłaty obciążają producentów oraz importerów czystych nośników i urządzeń służących do utrwalania utworów dla własnego użytku osobistego. Producent czystego nośnika lub urządzenia to podmiot, który towaiy te produkuje, tzn. pod którego firmą (znakiem towarowym) funkcjonują one na rynku.

Importer czystego nośnika lub urządzenia to natomiast podmiot, który towarów tych nie produkuje, ograniczając się do ich wprowadzania z zagranicy na polski obszar celny. Działalność importowa prowadzona jest przez importera we własnym imieniu (pod własną firmą), ale czyste nośniki lub urządzenia oznaczane są znakami towarowymi zagranicznych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *