Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Od ceny wyjściowej

Podstawą dla ustalenia wysokości opłaty w każdym przypadku jest tzw. cena sprzedaży netto, którą stanowi odpowiednio skorygowana cena wyjściowa, czyli cena uzyskana przez producenta lub importera z tytułu zbycia czystych nośników lub urządzeń. Korekta ta polega na odpowiednim pomniejszeniu i jednocześnie powiększeniu ceny wyjściowej o stosowne kwoty.

Od ceny wyjściowej odjąć bowiem trzeba należny podatek od towarów i usług (VAT) oraz ewentualne rabaty i upusty, przypadający od sprzedaży podatek akcyzowy, a także koszty związane z przystosowaniem składnika majątku (czystego nośnika lub urządzenia) do sprzedaży i z doprowadzeniem jej do skutku. Z kolei do tak pomniej-szonej ceny wyjściowej dodać należy następnie ewentualną wartość uzyskanej przez producenta lub importera dotacji przedmiotowej. Uzyskany wynik równy jest właśnie cenie sprzedaży netto. Odnośnie do czystych nośników i urządzeń sprowadzanych z zagranicy cena sprzedaży netto powinna być ponadto powiększona o cło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *