Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Opłata wynosi 1% ceny sprzedaży netto

Opłata wynosi 1% ceny sprzedaży netto w przypadku zbywania urządzeń re- prograficznych oraz 3% tej ceny w pozostałych przypadkach. Stawka ta ma zostać ujednolicona poprzez jej określenie na 3%.

Opłaty z art. 20 ustawy pobierają cztery organizacje zbiorowego zarządzania. Opłaty od urządzeń reprograficznych przekazywane są w całości Stowarzyszeniu Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych. Natomiast pozostałe opłaty przekazywać należy w trzech częściach następującym organizacjom w odpowiedniej proporcji, tzn.: 1) Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS w połowie 2) Stowarzyszeniu Artystów Wykonawców Muzyki Rozrywkowej w jednej czwartej, podobnie jak 3) Związkowi Producentów Audio-Video – również w jednej czwartej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *