Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Właściwe nowelizacyjne przepisy międzyczasowe

Właściwe nowelizacyjne przepisy międzyczasowe, dotyczące czasowego zakresu zastosowania omawianej ustawy zmieniającej (Dz.U. z 2000 r. Nr 53, poz. 637), zawarte zostały w jej art. 2. Układ ich jest bardzo zbliżony do analogicznych, międzyczasowych przepisów przejściowych znowelizowanej ustawy.

Zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy nowelizacyjnej, jej przepisy stosuje się do korzystania po jej wejściu w życie z utworów, artystycznych wykonań, fonogramów i wide- ogramów, które według niej korzystają z ochrony. Stwierdzenie to wzbudzać może pewne kontrowersje przy jego praktycznym stosowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *