Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Poprzednia ustawa o prawie autorskim z 1952 r

Poprzednia ustawa o prawie autorskim z 1952 r. główny nacisk, jeżeli chodzi zwalczanie przestępczości, kładła na dokonywanie plagiatów. Przepisy karne tej ustawy ograniczały się do dwóch artykułów, zostawiając w zasadzie poza uregulowaniem kwestię naruszeń autorskich praw majątkowych.

W ustawie obecnie obowiązującej natomiast ochrona prawnokama została poważnie rozbudowana (por. art. 115-123 ustawy), przy jej podporządkowaniu w dużym stopniu walce z piractwem. Zmiana ta wynika w głównej mierze z docenienia środków karnych w zakresie zwalczania naruszeń autorskoprawnych, które w zestawieniu z systemem ochrony cywilnoprawnej odznaczają się o wiele większą skutecznością i stanowią dla piratów znacznie większe zagrożenie, co odbiera naruszycielom poczucie bezkarności działania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *