Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Warunkiem zgłoszenia powyższego powództwa jest

Jest to tryb obecnie bardzo mało popularny, m.in. ze względu na jego nieznajomość wśród osób zainteresowanych ochroną z tytułu prawa autorskiego i praw pokrewnych.

Warunkiem zgłoszenia powyższego powództwa jest interes wnoszącego o ustalenie, za który uznać można bez wątpienia ochronę przed naruszeniem. Sąd władny jest swoim autorytetem przesądzić twórczy charakter kwestionowanego dobra, ustalając np., że jest ono utworem. W tym celu sąd wydaje wyrok ustalający, który ma charakter deklaratoryjny, tzn. nie tworzy nowego prawa, ale potwierdza prawo już istniejące oraz nie wymaga przeprowadzania egzekucji. Wyrok taki wiąże nie tylko sąd, ale także strony sporu, ma więc dużą moc dowodową, działając w razie pozytywnego rozstrzygnięcia na korzyść wyłącznie uprawnionego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *