Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

W szczególnie uprzywilejowanej sytuacji

W szczególnie uprzywilejowanej sytuacji znajduje się zbywca lub licencjodawca licencji wyłącznej przy braku rozpowszechnienia utworu lub artystycznego wykonania w umówionym terminie, za które nabywca lub licencjobiorca ponoszą odpowiedzialność. Zbywca lub licencjodawca licencji wyłącznej mają w swoim arsenale wówczas aż pięć możliwych do zastosowania roszczeń, w tym dwie pary roszczeń alternatywnych, z których jedną stanowią roszczenia dodatkowe (por. przykład XI).

Powyższe uwagi dotyczyły jedynie roszczeń przewidzianych przez ustawę. Nie oznacza to, iż są to jedyne roszczenia, jakie zgłosić może niezadowolona z realizacji kontraktu strona umowy. Chodzi w tym wypadku przede wszystkim o roszczenia odszkodowawcze, które ustawa dopuszcza tylko w ściśle określonych okolicznościach (por. art. 55 ust. 2, art. 57 ust. 1 i art. 57 ust. 2 ustawy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *