Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Przykład XI:

Pan X zawarł z producentem Y umowę o dzieło na napisanie muzyki do filmu rysunkowego, tworzonego pod kierunkiem producenta Y. W umowie tej znalazła się klauzula, iż utwór muzyczny pana X ma zostać wykorzystany w przedmiotowym filmie i razem z tym filmem ma być rozpowszechniany nie później niż w rok od momentu ukończenia produkcji.

Po wyprodukowaniu filmu i jego rozpowszechnieniu w kinach pan X ku swojemu zdumieniu stwierdził, iż film producenta Y i lustrowany jest inną muzyką, napisaną przez innego kompozytora. Po zwróceniu się do producenta Y z zapytaniem, dlaczego nie dotrzymał zawartej umowy, pan X otrzymał odpowiedź, iż stworzona przez niego muzyka nie do końca pasowała do konwencji filmu i wobec tego zdecydowano się na zastąpienie jej inną kompozycją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *