Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Tymczasem Kodeks cywilny w art. 471

Tymczasem Kodeks cywilny w art. 471 i n. przewiduje ogólne zasady odpowie-dzialności kontraktowej, które wchodzą w zastosowanie niezależnie od przedmiotu określonej umowy, a więc także przy umowach z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych.

Kodeksowa regulacja odpowiedzialności kontraktowej, w tym odpowiedzialności odszkodowawczej, jest ważna przede wszystkim przy umowach, które dotyczą innych poza artystycznymi wykonaniami przedmiotów praw pokrewnych, np. fonogramów. Szczególna regulacja odpowiedzialności umownej, przewidziana przez ustawę, dotyczy bowiem umów cywilnoprawnych zawieranych przez twórców lub artystów wykonawców. Ogólne zasady odpowiedzialności kontraktowej, ze względu na obszemość tematu

– 1 brak specyfiki odnośnie do materii prawa autorskiego i praw pokrewnych, nie będą jed-nak tutaj omawiane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *