Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Wyjątek stanowią zagadnienia prawa celnego

Dalej zajmować się będziemy głównie problematyką materialnoprawną, gdyż unormowania proceduralne w obrębie systemu prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz w prawie podatkowym i celnym nie odbiegają zasadniczo od zasad ogólnych, dla których podstawę prawną stanowią KPA oraz ustawa z 29.8.1997 r., gdyż w ramach Ordynacji podatkowej obecnie też unormowane jest postępowanie podatkowe (Ordynacja podatkowa – Dz.U. Nr 137, poz. 926 ze zm.).

Wyjątek stanowią zagadnienia prawa celnego związane z ochroną praw autorskich i praw pokrewnych, dla których aspekt proceduralny ma pierwszorzędne znaczenie.

– 2. Zakres publicznego administrowania w sferze prawa autorskiego i praw pokrewnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *