Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Zagadnienia podatkowe i celne

Z drugiej zaś strony, co prawda poza powyższym systemem, ale w bezpośrednim z nim związku, pozostają kwestie opodatkowania obrotu i uzyskiwanego dzięki niemu do-chodu w sferze prawa autorskiego i praw pokrewnych, jak również procedur celnych, rozpatrywanych w kontekście międzynarodowych transferów własności intelektualnej.

Zagadnienia podatkowe i celne kwalifikowane są jako materie administracyjnopra- wne ze względu na metodę ich regulacji, która w przeciwieństwie do prawa cywilnego zakłada nierównorzędność organu administracji i strony postępowania administracyj-nego, cechującego się występowaniem stosunków nadrzędności i podporządkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *