Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

W wypadku działalności gospodarczej

W wypadku działalności gospodarczej prowadzenie jej w celach zarobkowych oznacza wszak nie tyle zyskowność poszczególnych kontraktów, co raczej całościowo pojmowanych interesów, zamykających się w pewnym okresie rozliczeniowym, np. w danym roku obrotowym (co znajduje odzwierciedlenie w stosownych sprawo-zdaniach finansowych przedsiębiorcy).

Sytuacja, w której określony przedsiębiorca decyduje się na działalność polegającą na zawodowej odsprzedaży praw autorskich lub praw pokrewnych, ma jednak właściwie jedynie teoretyczny charakter. Jest tak dlatego, ponieważ po pierwsze, nabycie praw na dobrach niematerialnych ma na celu przede wszystkim swobodę w wykorzystaniu danego dobra, nie zaś jego zyskowną odsprzedaż. Po drugie natomiast, umowy rozporządzające mają w obrocie drugorzędne znaczenie, ustępując bardziej opłacalnym licencjom (por. uwagi w punkcie 2. niniejszego rozdziału).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *