Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Trzeba wówczas złożyć do Ministra Kultury wniosek o

Ta druga reguła może odegrać decydującą rolę w przypadku, gdy do tego samego utworu lub artystycznego wykonania rości sobie tytuł więcej niż jedna organizacja zbiorowego zarządzania. Nawet gdy podmiot uprawniony nie ma ustalonej przynależności stowarzyszeniowej albo co więcej pozostaje anonimowy, znalezienie właściwej organizacji jest możliwe.

Trzeba wówczas złożyć do Ministra Kultury wniosek o wyznaczenie siedmio-osobowego składu Komisji Prawa Autorskiego w celu wskazania takiej właściwej organizacji. Wraz z wnioskiem wnieść należy opłatę w wysokości pięciokrotnego przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, ogłaszanego przez Prezesa GUS w Monitorze Polskim (por. § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki, powołanego na wstępie pod pozycją4). Do postępowania przed Komisją w rozpatrywanym przedmiocie stosuje się odpowiednio przepisy KPA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *