Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Treść dyspozycji cywilnoprawnych

Treści testamentów przepisy ustawowe nie ujmują w żadne rygory. Istnieje tutaj bardzo duża swoboda. Spadkodawca powinien mimo to dbać o to, aby z tekstu testa-mentu dokładnie wynikało, jakie składniki swojego majątku i komu przekazuje na wy-padek własnej śmierci.

Ponieważ w testamencie rozstrzyga się o pośmiertnym losie całego majątku, w kontekście dysponowania na gruncie prawa spadkowego majątkowymi prawami autorskimi lub majątkowymi prawami pokrewnymi, na wyróżnienie zasługuje instytucja zapisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *