Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Natomiast urządzenia

Natomiast urządzenia, których sprzedaż obciążona jest opłatami z art. 20 ustawy, podzielić można na dwie grupy: – 1) urządzenia reprograficzne, np. różnego rodzaju kserokopiarki,

– 2) inne urządzenia kopiujące w postaci magnetofonów, magnetowidów itp. sprzętu. Dla zakwalifikowania danego sprzętu do urządzeń objętych opłatami z art. 20 ustawy decydujące jest więc wyposażenie go przez producenta w funkcje kopiujące. W ramach ostatniej nowelizacji rodzaje tych urządzeń zostały ściślej określone, co służyć ma przyporządkowaniu im opłat na rzecz różnych kategorii podmiotów uprawnionych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *