Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

W razie rozbieżności

W razie rozbieżności, których uprawniony i zobowiązany nie są w stanie rozstrzygnąć we własnym zakresie, pozostaje skierowanie sprawy do sądu w celu ustalenia wysokości należnego wynagrodzenia.

Wracając do podstawowej dla obrotu cywilnoprawnego grupy wynagrodzeń umownych, uregulowanej w rozdziale V ustawy, zauważyć na wstępie należy, iż biorąc pod uwagę słabą zazwyczaj wobec kontrahentów, będących osobami prawnymi, pozycję twórcy i artysty wykonawcy, ustawodawca zdecydował się na zastosowanie określonych mechanizmów ochronnych, które stoją na straży interesów ekonomicznych bezpośredniego autora dzieła, mogącego, dzięki powołaniu się na odpowiednie zapisy ustawowe, zwalczać skutki prawne niekorzystnych dla niego postanowień umownych lub ich stronniczej inteipretacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *