Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Poza prerogatywami odnośnie do

Poza prerogatywami odnośnie do wszczynania postępowania ochronnego (por. rozdział V) ustawa przyznaje organizacjom zbiorowego zarządzania szereg innych uprawnień ochronnych. Mogą one w zakresie swojej działalności domagać się udzielania informacji oraz udostępniania dokumentów niezbędnych do określania wysokości dochodzonych przez nie wynagrodzeń i opłat (por. art. 105 ust. 2 ustawy).

W ślad za uprawnieniami idą określone obowiązki. I tak np. każda organizacja zbiorowego zarządzania jest obowiązana do jednakowego traktowania praw swoich członków oraz innych osób przez siebie reprezentowanych w zakresie dochodzenia ochrony przysługujących tym osobom uprawnień (por. art. 106 ust. 1 ustawy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *