Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Powyższy rygor pisemności nie dotyczy

Powyższy rygor pisemności nie dotyczy jednak pozostałych poza wyłącznymi umów licencyjnych, czyli licencji niewyłącznych, które w praktyce obrotu stanowią przeważający typ kontraktu, zwłaszcza przy drobniejszych transakcjach, których uczestnikami przynajmniej po jednej stronie są osoby fizyczne.

Licencje takie mogą być wobec tego skutecznie zawierane także ustnie, choć z oczywistych względów, przede wszystkim dowodowych, rzadko kiedy osoby zain-teresowane poprzestają na ustnych, wyraźnych lub dorozumianych ustaleniach, stąd też stwierdzić można zdecydowanie, iż dominującą w obrocie umownym z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych jest forma pisemna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *