Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Pomocniczo-techniczny charakter ma

Pomocniczo-techniczny charakter ma z kolei uprawnienie, na podstawie którego podmiot praw wyłącznych może żądać umożliwienia mu wglądu w dokumentację kontrahenta, dzięki czemu będzie mógł zweryfikować faktyczne rozmiary korzyści eksploatacyjnych, od stanu których zależy wysokość wypłacanego mu wynagrodzenia (art. 47 i art. 92 ustawy).

Wreszcie istotne znaczenie dla autora udostępnianego dzieła ma wskazówka, iż przysługuje mu odrębne wynagrodzenie za korzystanie z jego dobra na każdym od-rębnym polu eksploatacji (art. 45 i art. 92 ustawy). Wynika to z faktu, iż każde z pól eksploatacji wyznacza osobne uprawnienie majątkowe, które może być samodzielnym przedmiotem obrotu.

Nie oznacza to, iż we wszystkich wypadkach licencjobiorcy i nabywcy praw majątkowych muszą płacić za korzystanie z dzieła na każdym z pól, uiszczając szereg cząstkowych wynagrodzeń. Zazwyczaj wynagrodzenie jest jedno – za całość przekazanych uprawnień, z tym że powinno to wyraźnie wynikać z tekstu umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *