Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Notariusz

Dlatego też tak ważne jest korzystanie z poświadczeń notarialnych, o których mowa była w kontekście działań zabezpieczających. Poświadczenie takie posiada bowiem większą moc dowodową niż dokumenty sporządzone na piśmie w zwykłej formie lub ustne zeznania świadków, wobec czego podmiot praw autorskich, który nim dysponuje, może o wiele łatwiej zbijać zarzut, że dzieło zostało wykreowane przez inną osobę, w związku z czym roszczenia powoda są bezpodstawne i powinny zostać oddalone.

Notariusz, poświadczając datę i podpis autora, złożony w jego obecności, gwarantuje, iż dany egzemplarz utworu został mu w określonym dniu przedstawiony i podpisany przez osobę, której tożsamość została ustalona na podstawie dowodu osobistego lub innego wiarygodnego dokumentu. Twórca ma w takiej sytuacji pewność, że dysponując poświadczonym w powyższym trybie eg-zemplarzem utworu jest w stanie wykazać swoje autorstwo nawet wówczas, gdy jest ono kwestionowane przez osobę posługującą się wykradzionym mu tekstem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *