Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Brak takiego zróżnicowania

Brak takiego zróżnicowania widoczny jest także w ustawowym wyszczególnieniu sankcji karnych. Tymczasem na świecie istnieje tendencja podwyższania dolegliwości za piracki proceder, czego przykładem może być francuska ustawa o ochronie własności przemysłowej z 1994 r. Przewiduje ona m.in. sankcje w postaci całkowitego lub częściowego zamknięcia na okres do pięciu lat zakładu produkcyjnego „pirackiego” przedsiębiorcy, z obowiązkiem wypłacania przez niego wynagrodzeń przez ten czas zatrudnionym w danym zakładzie pracownikom, z którymi nie można z tego powodu rozwiązać umowy o pracę i którzy nie mogą ponosić ujemnych konsekwencji przestępnego działania swojego pracodawcy.

W obecnie obowiązującej ustawie zwiększenie ochrony antypirackiej osiągnięto przez zastosowanie kilku podstawowych rozwiązań. W zakresie ochrony prawnokar- nej, poza rozbudową samej regulacji w tym przedmiocie, przyczyniły się do tego przede wszystkim następujące posunięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *