Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Za co pobierana jest Opłata kancelaryjna?

– nadanie klauzuli wykonalności

– stwierdzenie prawomocności orzeczenia

– wydanie odpisów i wyciągów na podstawie akt sprawy

– wydanie dokumentów z akt sprawy

– doręczenie na skutek żądania odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

Wysokość opłaty kancelaryjnej

Wysokość opłaty kancelaryjnej zależy od rodzaju czynności w sprawie, a nie od rodzaju sprawy, w której dana czynność jest podejmowana.

Opłatę kancelaryjną za odpis orzeczenia z uzasadnieniem, doręczonego na skutek żądania sporządzenia uzasadnienia (zgłoszonego w terminie siedmiodniowym od ogłoszenia sentencji), pobiera się przy zgłoszeniu tego żądania, jeżeli zaś opłata nie zostanie uiszczona, przewodniczący zarządzi ściągnięcie jej od strony, która zgłosiła żądanie.

Ponadto opłatę kancelaryjną pobiera się od podania strony o złożenie rewizji nadzwyczajnej. Opłata podlega jednak zwrotowi w razie złożenia rewizji nadzwyczajnej przez uprawniony organ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *