Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Z kolei licencje trwają w braku odmiennych postanowień

Z kolei licencje trwają w braku odmiennych postanowień umowy 5 lat. Mogą być one udzielane na czas oznaczony lub na czas nie oznaczony. Ich odpowiednikiem odnośnie do rzeczy są umowy najmu i dzierżawy.

Z drugiej strony, nabycie praw majątkowych na podstawie umów rozporządzających ma charakter trwały. Jeżeli nabywca nie zdecyduje się na ich przeniesienie na inną osobę, pozostaje on (ewentualnie jego spadkobiercy) uprawniony z tytułu praw majątkowych aż do chwili ich wygaśnięcia zgodnie z przepisami ustawy. Natomiast uprawnienia licencjobiorcy, uzyskane na podstawie umowy licencyjnej, wygasają po upływie czasu trwania umowy, kiedy to „wracają” one do licencjodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *