Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

We współczesnym świecie

We współczesnym świecie problemem na międzynarodową skalę staje się piractwo, będące jednym z podstawowych przejawów masowego naruszania przepisów regulujących sferę własności intelektualnej. Zjawisko piractwa wykazuje tendencję wzrostową, także w Polsce, co wypływa m. in. z bardzo szybko postępującego rozwoju nowoczesnych technologii zwielokrotniania utworów i artystycznych wykonań oraz coraz łatwiejszego ich stosowania.

Terminu „piractwo” używa się na oznaczenie przestępnego procederu, polegającego na czerpaniu korzyści z rozpowszechniania utworów, artystycznych wykonań, fonogramów, wideogramów lub nadań bez uzyskania zezwolenia podmiotu uprawnionego i bez zapłaty należnego mu wynagrodzenia. Najbardziej jaskrawymi przykładami piractwa są piractwo fonograficzne i piractwo komputerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *