Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

W przypadku rozgraniczenia na licencje pełne i niepełne

W przypadku rozgraniczenia na licencje pełne i niepełne istotne jest to, czy li-cencjodawca przekazuje swojemu kontrahentowi uprawnienia do eksploatowania danego dzieła na wszystkich dostępnych, znanych w danej chwili polach jego eksploatacji, czy też zezwala jedynie na częściowe czerpanie korzyści wyłącznie w ramach pól eksploatacji wyraźnie w umowie wskazanych.

W odróżnieniu od kiyterium wyłączności wyróżnikiem podziału jest w tym przypadku nie wielość podmiotów korzystających równocześnie z twórczego dzieła, ale zakres przekazanych licencjobiorcy uprawnień. Rozgraniczenie licencji przeprowadzone w oparciu o kryterium pełności ich zakresu ma więc charakter przedmiotowy, nie zaś podmiotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *