Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Umowy z zakresu prawa autorskiego

Natomiast pozostałe, uzupełniające zapisy umowy będą miały zawsze za zadanie wskazane powyżej postanowienia podstawowe rozwijać, wprowadzając dookre- ślające je uprawnienia i obowiązki stron danego kontraktu.

Umowy z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych poddane są podobnie jak innego rodzaju kontrakty, zasadzie swobody umów (por. art. 353′ KC), która naj-pełniejszy wyraz znajduje w przypadku zgodnego kształtowania przez kontrahentów treści transakcji. Swoboda stron przejawia się tutaj nie tylko w możliwości uszcze- góławiania problematyki rozstrzyganej awaryjnie przez ustawę, ale także w przyjmo-waniu ustaleń w sprawach, nie znajdujących swojego normatywnego odpowiednika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *