Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Umorzenie postępowania

Do umorzenia postępowania dochodzi wówczas, gdy w związku z prze-szkodami, które powstały już w toku procesu, jego zastój jest trwały i ostateczny, nie można zatem wydać wyroku (ani postanowienia o odrzuceniu pozwu).

Umorzenie postępowania następuje z mocy samego prawa (np. na podstawie art. 445 § 3 k.p.c.) lub na podstawie orzeczenia sądu, które sąd obowiązany jest wydać – w szczególnej sytuacji – po zawieszeniu postępowania, wskutek cofnięcia pozwu lub jeśli wydanie wyroku z innych przyczyn stało się zbędne lub niedopuszczalne (art. 182, 47911 oraz 183 i 355 k.p.c.) w sprawach zaś rodzinnych – w razie śmierci jednej ze stron lub określonej strony (art. 446, 456 § 1 i 3 k.p.c.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *