Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Udzielanie licencji przez podmiot wyłącznie uprawniony

Udzielanie licencji przez podmiot wyłącznie uprawniony z tytułu praw autorskich lub praw pokrewnych trudno z kolei kwalifikować jako gospodarczą działalność usługową (więcej uwag na ten temat znajduje się w rozdziale VIII, przy okazji omawiania opodatkowania VAT-em obrotu cywilnoprawnego z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych).

Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedmiotem działalności gospodarczej były egzemplarze (materialne nośniki) dóbr chronionych prawem autorskim i prawami pokrewnymi, np. wydane w określonym nakładzie książki, nagrane kasety magnetofonowe itp., których sprzedaż może być jak najbardziej prowadzona w celach zarobkowych i na własny rachunek podmiotu nimi handlującego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *