Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Udział w procesie prokuratora i organizacji społecznych

– ochrona praworządności rozumianej jako całokształt stosunków spo-łecznych uregulowanych przez prawo

– ochrona praw obywateli (np. dzieci, ludzi niedołężnych) i osób prawnych oraz organizacji społecznych nie mających osobowości prawnej

– ochrona interesu społecznego i własności społecznej (art. 7 k.p.c.).

Ocena, czy istnieje potrzeba udziału prokuratora w sprawie, należy wyłącznie do prokuratora, nie podlega więc kontroli sądu, nie może również być przedmiotem zarzutu strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *