Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Skutkiem umów rozporządzających jest

Umowy te, zgodnie z podziałem praw majątkowych na prawo do rozporządzania dobrem niematerialnym oraz prawo do korzystania z niego na określonych polach eks-ploatacji, klasyfikowane sąjako umowy rozporządzające albo umowy licencyjne.

Skutkiem umów rozporządzających jest przeniesienie prawa w określonym zakresie na inny podmiot. Umowy licencyjne praw wyłącznych nie przenoszą, a jedynie ograniczają monopol wyłącznie uprawnionego na korzystanie z przysługującego mu dobra niematerialnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *