Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Sąd rejonowy, sąd wojewódzki i apelacyjny

W postępowaniu nieprocesowym sprawy rozpoznaje sąd w osobie jednego sędziego, bez udziału ławników (art. 509 k.p.c.). Jednakże sąd w składzie ławniczym rozpoznaje sprawy:

– o pozbawienie władzy rodzicielskiej

– o udzielenie zezwolenia rodzicom i opiekunom na rozporządzenie majątkiem dziecka

– o przysposobienie

– o dział spadku

– o stwierdzenie zasiedzenia

– o zniesienie współwłasności

– o ustanowienie drogi koniecznej

– w wypadku sporu między radą pracowniczą a dyrektorem przedsię-biorstwa albo między tymi organami a organem założycielskim lub sprawującym nadzór nad przedsiębiorstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *