Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Rozliczając się z

Najlepszym przykładem praktycznych sytuacji, w których dochodzi do zawierania tego typu po-rozumień, są stosunki umowne. W umowach o dzieło, jakie towarzyszą zamawianiu utworów, strony powinny wyraźnie postanowić, iż przedmiotem zamówienia jest właśnie dobro niematerialne, podle-gające ochronie prawa autorskiego.

Rozliczając się z wykonania umowy kontrahenci dokonują weryfikacji prawidłowości przedmiotu zamówienia. Zamawiający ma prawo odmówić przyjęcia umówionego dzieła, jeśli zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami nie posiada ono jego zdaniem twórczego charakteru. Z kolei plącąc za wykonane i dostarczone mu dzieło zamawiający potwierdza, że nie zgłasza do niego żadnych zastrzeżeń, także odnośnie do jego wymaganego umową, twórczego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *