Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

PRAWO AUTORSKIE I PRAWA POKREWNE A PRAWO ADMINISTRACYJNE

Mimo iż prawo autorskie i prawa pokrewne generalnie oparte są na zasadach właściwych dla prawa cywilnego, na funkcjonowanie systemu własności intelektualnej duży wpływ wywierają instytucje z zakresu prawa administracyjnego. Dotyczy to szeroko pojmowanych mechanizmów administracyjnoprawnych.

Z jednej bowiem strony, system prawa autorskiego i praw pokrewnych mocno osadzony jest w materialnym prawie administracyjnym w ścisłym tego słowa ro-zumieniu, a dokładnie w unormowaniach administracyjnych z zakresu resortu kultury i sztuki, dla którego centralnym ogniwem jest urząd Ministra Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *