Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Prawa autorskie i prawa pokrewne

Prawa autorskie i prawa pokrewne nie stanowią bezpośrednio przedmiotu działalności gospodarczej. Ma to związek z tym, iż są to prawa wyłączne na dobrach niematerialnych, nie stanowiących towarów w powszechnym tego słowa znaczeniu.

Działalnością gospodarczą jest działalność prowadzona w celach zarobkowych i na własny rachunek podmiotu nią się zajmującego. Działalność gospodarcza może być prowadzona w różnych branżach. Z punktu widzenia majątkowych praw autorskich i majątkowych praw pokrewnych istotne znaczenie może mieć ewentualnie działalność usługowa lub handlowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *