Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Poza tym, iż w kwestiach, dotyczących powództwa cywilnego

Zgodnie bowiem z art. 12 KPC roszczenia majątkowe, wynikające bezpośrednio z przestępstwa, mogą być dochodzone w postępowaniu cywilnym albo w wypadkach w ustawie przewidzianych w postępowaniu karnym. Mimo iż dzięki temu rozwiązaniu można uniknąć równoległego uczestniczenia w dwóch odrębnych procesach, nie oznacza to, iż unika się w ten sposób wszelkich związków z postępowaniem cywilnym.

Poza tym, iż w kwestiach, dotyczących powództwa cywilnego, a nie unormowanych przez KPK, stosuje się odpowiednio przepisy KPC, istnieją możliwości przejęcia rozpatrywania powództwa cywilnego z procesu adhezyjnego przez sąd cywilny, który będzie się dalej kierował wyłącznie zasadami postępowania cywilnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *