Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Po drugie natomiast dysponenci praw autorskich

Po drugie natomiast dysponenci praw autorskich i praw pokrewnych mają w dużej części zbyt słabą pozycję ekonomiczną, aby bez uszczerbku dla tworzonych przez nich dzieł konkurować i negocjować na równych warunkach z działającymi na rynku potentatami finansowymi, posiadającymi status przedsiębiorcy. Wspieranie podmiotów uprawnionych publicznymi środkami jest więc niejednokrotnie jak najbardziej wskazane.

Generalnie cała administracyjnoprawna materia ustawy skupia się wokół dwóch podstawowych zagadnień: 1) systemu zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi oraz 2) publicznego administrowania środkami Funduszu Promocji Twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *