Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.
Tagi
https://www.esus-it.nl/product-eng-25320-SSD-Drive-240GB-DELL-PowerEdge-C6220-2-5-SATA-III-6Gb-s.html najśmieszniejsze komedie ranking https://www.esus-it.be/product-eng-46001-Network-Card-Intel-Y5M7N-2x-SFP-PCI-Express-10Gb.html https://www.esus-it.ie/product-eng-43892-HPE-Xeon-Processor-Gold-5118-16-5MB-Cache-12x-2-30GHz-860663-B21.html

Obowiązki sędziego sprawozdawcy

– wydawanie zarządzeń w związku z przygotowaniem posiedzenia i zarządzeń w toku postępowania poza posiedzeniem, chyba że czynności te zastrzegł sobie przewodniczący posiedzenia albo przewodniczący wydziału (nie dotyczy to jednak postępowania odwoławczego)

– czuwanie, aby w razie niezamieszczenia w orzeczeniu koniecznego rozstrzygnięcia co do kosztów sądowych postanowienie w tym przedmiocie zostało wydane niezwłocznie.

Poza tym, niezależnie od obowiązków przewodniczącego wydziału w zakresie nadzorowania pracy sekretariatu, każdy z sędziów ma obowiązek kontrolowania, czy przydzielone mu sprawy otrzymały prawidłowy bieg oraz czy wydane w tych sprawach zarządzenia są terminowo i należycie wykonywane (§ 68 reg.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *