Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Natomiast co do przepadku urządzeń

Natomiast co do przepadku urządzeń je produkujących ustawa przewiduje wyraźne odmienności. W procesie cywilnym orzeczenie przepadku może dotyczyć tylko tych spośród powyższych urządzeń, które stanowią własność sprawcy, choć domniemywa się, iż należą one do naruszającego prawa autorskie lub prawa pokrewne.

Inaczej kwestia ta przedstawia się w procesie karnym, gdzie przepadek tego typu przedmiotów może być przesądzony, mimo iż nie są one własnością przestępcy. W sprawach karnych ich przepadek następuje przy tym zawsze na rzecz Skarbu Państwa, podczas gdy sąd cywilny może orzec przyznanie poszkodowanemu, na jego wniosek, uznanych za należące do sprawcy przedmiotów na poczet zasądzonego odszkodowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *