Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Należy przy tym zaznaczyć, że

Należy przy tym zaznaczyć, że najczęściej w przypadku postępowania sądowego, w ramach którego dochodzi do ustalania istnienia praw autorskich lub praw pokrewnych, sąd decyduje się wobec zawiłości sprawy na powołanie biegłego, który przez wydanie opinii ma ułatwić orzeczenie właściwego wyroku. Opinia biegłego jest środkiem dowodowym dosyć kosztownym, dlatego też w interesie osoby uprawnionej leży, aby nie nadużywać ustalającej interwencji sądu.

Jedną z przyczyn, która na pewno odstręcza od korzystania z ustalania istnienia przedmiotu ochrony na drodze sądowej, jest wynikająca z obecnego przeciążenia sądów cywilnych nadmiarem postępowań przewlekłość orzekania w poszczególnych sprawach (biorąc pod uwagę moment ich wszczęcia). Odwoływanie się do orzeczeń sądowych stanowi więc konieczność, która powinna być w zasadzie uruchamiana w razie powstania spornych kwestii, których nie da się rozstrzygnąć w drodze wzajemnych uzgodnień między zainteresowanymi konkretnym rozstrzygnięciem podmiotami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *