Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Najbardziej typowym

Najbardziej typowym, najczęściej spotykanym zachowaniem osób, którym zależy na upewnieniu się, czy wytworzone przez nich dzieło stanowi utwór lub jeden z przedmiotów praw pokrewnych, jest zwracanie się z prośbą o interpretację w tym zakresie do zajmującego się m.in. urzędowymi wykładniami ustawy Wydziału Prawa Autorskiego i Praw Pokrewnych w Departamencie Prawno-Legislacyjnym Ministerstwa Kultury.

Co prawda uzyskana w ten sposób oficjalna i pozytywna odpowiedź na pytanie postawione w skierowanym do powyższego Wydziału piśmie może być uznana za poważny argument przy ewentualnym dochodzeniu swoich roszczeń, ale nie należy uważać jej za element przesądzający ostatecznie charakter prawny poddawanego interpretacji, wzbudzającego kontrowersje co do swojej istoty dobra niematerialnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *