Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Judykatura

„Judykatura przyjmuje, iż nie jest dopuszczalna droga sądowa także wtedv. adv z twierdzeń powoda lub z przytoczońyćirprzezniegg-okolicz- jiości wynika w sposób oczywisty, że między stronami nls istniFijfi-źfłHfin s t o s n n R k.. p r a w n v. który mógłby stanowić podstawę_żądafi43^pQzwJj.

Pozew nie podlega odrzuceniu tylko z tej przyczyny, że w danej sprawie sąd już raz go odrzucił, ponieważ mogła nastąpić zmiana okoliczności uzasadniających odrzucenie (np. umorzenie postępowania w tej samej sprawie, będącej uprzednio w toku).

W odróżnieniu od zwrotu pozwu, pozew odrzucony nie uchyla skutków, które ustawa wiąże z wytoczeniem powództwa. Należy podkreślić, że w sytuacji, gdy pozew podlega odrzuceniu, niecelowe byłoby – z praktycznego punktu widzenia – wydanie przez przewodniczącego zarządzenia w przedmiocie wezwania powoda do uzupełnienia takich np. braków formalnych pozwu, jak nieokreślenie wartości przedmiotu sporu lub niepowołanie dowodów. Takie braki nie stanowią bowiem przeszkody do odrzucenia pozwu.

Na skutek stwierdzenia z urzędu braku przesłanek, o których była mowa, sąd odrzuca pozew zarówno przed, jak i po doręczeniu pozwu pozwanemu (w toku sprawy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *