Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Informacje powyższe są istotne zwłaszcza dla

Powyższe uwagi mają charakter ogólny. W praktyce, jeśli konkretny podmiot chce się przekonać, która z organizacji może zapewnić ochronę przysługujących mu uprawnień, powinien prześledzić treść udzielonych im przez Ministra Kultury zezwoleń. Określają one zarówno rodzaje dóbr niematerialnych, jak i pól eksploatacji, w stosunku do których poszczególne organizacje mogą prowadzić działalność zarządczo-ochronną.

Informacje powyższe są istotne zwłaszcza dla tych podmiotów, które nie zdecydowały się jeszcze na powierzenie administrowania swoimi prawami żadnemu z uprzywilejowanych stowarzyszeń. Także jednak ci spośród uprawnionych, którzy są już zrzeszeni, powinni znać dokładny zakres działania swojej macierzystej organizacji. Przedmiot kolejnych zezwoleń Ministra Kultury na zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi został dokładnie podany w obwieszczeniu tegoż ministra, powołanym na wstępie pod pozycją 3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *