Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Fundusz Promocji Twórczości

Fundusz Promocji Twórczości to państwowy fundusz celowy, znajdujący się w dyspozycji Ministra Kultury. Zasilany jest on głównie przez opłaty, związane z wykorzystywaniem utworów, do których prawa majątkowe już wygasły (por. art. 40 i art. 112 ustawy oraz rozporządzenie Ministra Kultury i Sztuki, powołane na wstępie pod pozycją 2).

Mimo iż utwoiy, w stosunku do których czas ochrony autorskich praw majątkowych upłynął, mogą być swobodnie wykorzystywane przez zainteresowane ich eksploatacją podmioty, ustawa wprowadza specjalne opłaty z tytułu takiego użytkowania, stanowiące odpowiednik wynagrodzenia za korzystanie z utworu i przeznaczone na popieranie bieżącej, współczesnej twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *