Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Domniemania zawarte w ustawie

Okazuje się więc, że uszczegóławianie i doprecyzowywanie umów leży przede wszystkim w interesie nabywców praw majątkowych i licencjobiorców, którzy nie wykazując odpowiedniej aktywności skazują się na mniej dla nich korzystne rozwiązania ustawowe, znajdujące wówczas zastosowanie.

Domniemania zawarte w ustawie (por. też uwagi odnośnie do klasyfikacji umów w pkt 2. niniejszego rozdziału), jak większość domniemań, są obalalne, tzn. że kontrahenci mogą wykazać, iż ich zgodny zamiar obejmował odmienne potraktowanie umowy, co naturalnie znajdzie łatwe zastosowanie, jeśli dana umowa realizowana jest bezkonfliktowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *