Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Zarządzenia przewodniczącego

Zarządzenia przewodniczącego dotyczące biegu sprawy, zwłaszcza wydawane w związku z wpłynięciem do sądu jakiegoś pisma, noszą w praktyce nazwę „dekretacji”. Dekretacji dokonuje się z reguły na danym piśmie, jeśli jednak pismo podlega zwrotowi, należy ją zamieścić na osobnej karcie dołączonej do akt. Nie należy również umieszczać żadnych zarządzeń na włączanych do akt sprawy dokumentach. Natomiast przy każdej dekretacji należy pamiętać:

– o wyznaczeniu sekretariatowi terminu do przedstawienia akt sprawy

– o zapewnieniu kontroli wykonania wydanego zarządzenia.

Jeśli chodzi o zarządzenia sądu, to brak jest wprawdzie podstawy do zastosowania względem nich uregulowania dotyczącego postanowień oraz zarządzeń przewodniczącego, przyjąć jednak trzeba, że z celu takiego zarządzenia wynikać powinna wskazówka co do formy jego wydania

i sposobu jego notyfikacji. Zarządzenia te nie podlegają osobnemu zaskarżeniu, jednakże strona, zaskarżając orzeczenie kończące postępowanie w sprawie, może się jednocześnie żalić na wydanie (bądź niewydanie) przez sąd zarządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *