Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Poważnym mankamentem jest

Oczywiście, za pirackie można uznać każde, najdrobniejsze nawet działanie sprawcy bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom, choć należy zdawać sobie sprawę, iż regulacja karnoprawna ustawy nastawiona jest na penalizowanie czynów społecznie niebezpiecznych, w przypadku których nielegalny proceder prowadzony jest na większą skalę.

Poważnym mankamentem jest jednak fakt, że prawo polskie nie różnicuje ochrony majątkowych praw autorskich i majątkowych praw pokrewnych w zależności od tego, czy naruszenie związane jest z profesjonalną działalnością na dużą skalę, czy też ma charakter jednorazowy i pozostaje na granicy dozwolonego użytku osobistego, co nie powoduje skutecznego zagrożenia w stosunku do piratów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *