Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Po drugie

Po drugie, niezwykle istotne dla dochodzenia roszczeń przez uprawnionego są wprowadzone przez nową ustawę ułatwienia procesowe w tym zakresie. Chodzi tutaj w pierwszej kolejności o możliwość ścigania przestępstw z oskarżenia prywatnego, co uniezależnia pokrzywdzonego od oczekiwania na inicjatywę organów państwowych.

Po trzecie wreszcie, stworzone zostały organizacyjne formy, umożliwiające organom państwowym bezpośrednie reagowanie na działania piratów. Osoby unie- możliwiające lub utrudniające wykonywanie prawa do kontroli korzystania z utworu lub artystycznego wykonania mogą być bowiem ukarane grzywną (por. art. 119 ustawy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *