Kategorie
O mnie
Z przyjemnością chciałbym Państwa powitać na swoim blogu. Jeśli tutaj trafiłeś to z pewnością szukałeś czegoś związanego z polskim wymiarem sprawiedliwości. Mam na imię Paweł i jestem prawnikiem, specjalistą od prawa cywilnego. Swoją przygodę z tą przepiękną dziedziną nauki rozpocząłem równo 15 lat temu kontynuując prawniczą tradycję w mojej rodzinie. Na łamach tego bloga pragnę się z państwem podzielić swoimi doświadczeniami oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania. Wiem, że wielu z Państwa nie stać na prawnika, dlatego będę się starał w ramach czasu odpowiadać na Państwa maile. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli chociaż części z Państwa moje artykuły bądź maile pomogą poradzić sobie z problemem. Zapraszam serdecznie. Paweł.

Mimo drobnych różnic

Mimo drobnych różnic podobnie wygląda natomiast forma, w jakiej umowy roz-porządzające i umowy licencyjne są zawierane. Jest to forma pisemna.

Forma pisemna pod rygorem nieważności właściwa jest dla umów rozporządzających oraz licencyjnych wyłącznych (por. art. 53 i art. 67 ust. 5 ustawy). Zastrzeżenie tej formy przez ustawodawcę z wyraźnym zaznaczeniem skutku jej niezachowania oznacza, iż jeśli strony ogranicząsię do formy ustnej, umowa w ten sposób zawarta będzie z mocy prawa nieważna, a więc zawarte w niej zapisy co do wzajemnych uprawnień i zobowiązań kontrahentów nie będą miały wiążącego charakteru (czyli każda ze stron, z powołaniem się na pominięcie wymogu pisemności, będzie się mogła skutecznie od wykonania tak wadliwie zawartej transakcji uchylić).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *